Hasta Yorumları

Yasemin Demirci

Bel fıtığı tedavim gerçekleştiren biricik doktorum. Empati yeteneği yüksek, yaklaşımı oldukça sakın ve açıklayıcı olması sebebiyle süreci çok rahat geçirdim. Ameliyattan 1 sene sonra kontrollerde yine aynı yaklaşımla yanımdaydı. En önemlisi hiçbir detayi atlamadan son derece ilgili olması benim için çok kıymetli.

Serdar Güven

Alanında ülkemizin en önemli isimlerimden olan Semih Keskil Hocaya babamın düşmesi sonucu belinde meydana gelen kırığın acilen tedavisi için başvurduk. İlk muayeneden ve çeşitli tetkiklerin ardından hoca hastamızın ivedilikle ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Hızlı bir şekilde ameliyatı programlayan hoca son derece riskli bir ameliyatı başarılı bir şekilde tamamladı ve babam sağlığına kavuştu. Semih Keskil hocaya başarısından, ilgisinden, hassasiyetinden ve nezaketinden dolayı minnet duyduk. Allah ondan razı olsun. Gönül rahatlığı ile tüm hastalara Semih Keskil hocayı tavsiye ederim.

Atanur Demirelli

Semih Bey branşında son derece yetkin ve hastalarıyla cok üst düzeyde empati kuran bir hekim. Eşimin (75 yaşında) mevcut demans / ALZH klinik tedavi dosyasını çok detaylı olarak inceledikten ve fiziki muayenelerini yaptıktan sonra daha önceden hastamızda tesbit edilmemiş olan “Normal Basınçlı Hidrosefali” klinik tablosunu ortaya çıkardı. daha üst düzeyde testler hastane ortamında yapıldıktan sonra eşime 16.10.2020 tarihinde Şant ameliyatı uygulandı. Sonuçlardan çok memnunuz. Hastasıyla ilgili ve hastayı bilgilendirme konusunda çok hassas bir hekim.

Erkan Tendürüs

Öncelikle nezaketi, sağlam karakteri ve uzmanlığı ile beni ve ailemi aydınlattığı için sağolsun. Saygıdeğer Semih Keskil Hocam ile 2019 yılında; artık günlük yaşamımda ciddi anlamda engel yaratan bel fıtığı rahatsızlığım sebebi ile tanıştık. Tanıştığım andan itibaren emin ellerde olduğumu görebiliyordum. Hekiminiz tarafından yeterince aydınlatılabiliyor olmanın, bu noktada çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Sonuçta ameliyat oluyorsunuz 🙂
Kendisi bu süreçte edindiğim tüm duyumların dışında bir yöntemle tam kapalı bel fıtığı ameliyatımı TOBB ETÜ Hastanesinde gerçekleştirdi. Ameliyat öncesinde ve sonrasında yaşanacaklara dair her şey söylediği gibi gerçekleşti. Benim için çok sıkıntılı bir süreci, şükürler olsun ki Semih Hocam ile birlikte geride bıraktık. Çok şükür şimdi gayet iyiyim. Kendisini tanıdığım için ve ona güvendiğim için son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Kendisine tekrar saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Ersan Ercan

Semih Hocam’ı internet üzerinden yaptığım detaylı araştırmalar sonucunda buldum ve annemin Hidrosefali hastalığı nedeniyle tanıştım. Son derece nazik, samimi ve işinde de olağanüstü başarılı bir doktor. Çok başarılı bir ameliyat süreci geçirdik. Gerek ameliyat öncesi gerek sonrası her şey ile inanılmaz şekilde ilgilendi. Telefonda dahi ne zaman arasak bizlere yardımcı oldu, her sorunumuza yardımcı oldu. Sevgili hocam sağolsun.

Ahmet Günas Özler

Mükemmel bir insan ve doktor. Disk kaybı ve kireçlenme şikayeti ile gittim. Uğurlu elleriyle C5 corpevtomi ve diskektomimi başarı ile tamamladı. Uğurlu elleriyle bana bahşettiği sağlık ve konfor için şükranlarımı sunarım.

Rüya Deniz

Hakkıyla işini yapan bir doktorumuz.

Prof.Dr. Feride Duru & Doç.Dr. Erdal Duru

Prof. Dr. Semih Keskil hocaya eşimin artık kronikleşen bel ve bacak ağrısı için gitmiştik. Son derece bilgili deontolojiye çok önem veren, beyefendi ve gerçek bir hekim. Bize çok zarif bir şekilde sunduğu derin bilgi ve ilgilerine hayran kaldık. Başarılarının devamını diliyoruz.

Şengül Günaydın

Saygıdeğer hocam çok kısa sürede ,çok nazik bir şekilde sorumu cevapladı. Sağolsun.

Serhan Köse

Çok ilgili ve alanında uzman. En ince detayına kadar rahatsızlığımız sebebini ve tedavisini anlattı.

Abdullah Keleş

Sn. Semih Keskil hocama 29 Ağustos 2019 da bel kanal daralması ameliyatı oldum. Beni günlerce geçmeyen ağrılarımdan kurtardığı için kendisine minnet borçluyum. Ne yapsam hocamın hakkını ödeyemem. Ülkemizde hocam gibi değerlerin artmasını diliyorum. Kendileri insani yaklaşımları ve mütevazi kişiliği ile örnek bir insan. Her şey için çok yaşayın hocam. Saygılarımla…

Recep Bakırcı

Sayın Semih Keskil Hocama bazı şikayetlerimden dolayı başvurmuştum. Sağ olsun bir baba gibi karşılayıp her şeyimle ilgilendi. Tetkikler sonucunda ameliyat kararı aldık. 23 Mayıs ta ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyatım 6 saat sürdü. Ameliyattan sonra endişe duyduğum hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Akşamına kendime gelmiş ayağa kalkabilecek durumdaydım. 5 gün hastanede tedbir amaçlı kaldım. Hocam gün içerisinde kontrol etmek ve pansumanları mı yapmak üzere defalarca ziyaretime geldi. O kadar ilgili ve alakalıydı ki hala aklıma geldikçe mahcubiyet hissediyorum. Bir profesörün bu kadar mütevazi ve bu kadar naif olduğunu ilk defa gördüm. Mesleki başarısının haricinde bu yönünün de okutulup anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Gecen süre içerinde şikayetçi olduğum bütün rahatsızlıklarım geçti. İlaç kullanmayı bırakıp eski yaşam kaliteme tekrar döndüm. Allah Hocam’dan Razı olsun. Sayın Semih Keskil hocamı tanıdığımdan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Yolu ve şansı hep açık olsun.Saygı ve Hürmetlerimle

Nazan, Kenan Saftürk

Hanımım 2017 Aralık ayında Hollanda’da 3. dereceden çok ağır beyin kanaması geçirmişti. İlk müdahale Hollanda’da yapıldı. Ameliyattan sonra sol tarafı felçliydi. Ve kendisine ömür boyu bakım ihtiyacı var diye rapor verilip bakım evine gönderildi. Ben kocası olarak bunu kabullenemiyordum. Ve tedavi için Türkiye’de araştırmalarımız sonucu hocam Semih beye geldik. Kendisi tetkiklerden sonra hidrosefali tanısı koydu. Hanımıma Şant takmak için küçük bir ameliyat yaptı. Ameliyattan sonra benim az konuşan , yatakta oturamayan, yürüyemeyen, tuvalet ihtiyacını bilmeyen hanımım şakır şakır konuşuyordu. Ve yataktan kalkıp tuvalete gitmek istedi. İnanamıyordum. Hollanda’ya geri döndüğümüzde bakım evindeki doktorlardan tutun temizlikçilere kadar benim hanımımın böyle yürüyerek gelebileceğine kimse inanmıyordu. Tabii bende hocamın marifetlerini sıraladım. Şu an hanımım ile iş yerimize beraber gidiyoruz ve kendisi aktif çalışma hayatına başladı. İlk önce Cenab-ı Allah’a sonra Prof.Dr. Semih hocama, ve asistanı Bilge hanıma minnettarız. Hocam Hollanda ‘ya yolunuz düştüğünde mutlaka bekliyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Selamlar. Nazan ve Kenan.

Volkan Şimşek

Sn. Semih Keskil hocamız ile “Bunama ve Alzheimer Hakkında Herşey” isimli kitabının imza gününde tanıştım. Kitabını okuduktan sonra, annemi kendisine muayene ettirme kararı aldık. Annemin, unutkanlığı ve günlük hareketlerindeki yavaşlama artık bizleri üzecek seviyeye gelmişti.
Semih Bey’in muayenesi, sonrasında yapılan testler ve operasyon hakkında teknik bilgiler içerdiği için çok fazla yazmayacağım. Ama, Semih Bey ile yaşadığımız bu süreçte;
* Bu tür bir rahatsızlığının tanısının koyulması ve muayene sürecine bir hasta yakını olarak yeterince hakim olduk.
* Semih bey in bu süreçte paylaştığı her bilginin kendimizce sağlamasını gördük. Bu, insanda doktoruna güven duymasının en önemli kısmı bence.
* Semih bey in bu süreçte yönettiği ekip işine ve bize gerçekten çok hakimdi.
* Semih bey gerek anneme, gerekse bize her zaman hatırımızda kalacak bir sıcaklıkta ve şeffaflıkta yaklaştı. Hala kendisini birçok muhabette anıyor ve birçok ortamda öneriyoruz.
Sn Semih Keskil hocam, herşey için sağolun.

Bedriye Guran

Hocamdan çok memnun kaldım. Sıkıntılarımda bana çok yardımcı oldu ve gerçekten çok iyi bir doktor. Branşında uzman bir doktor. Yaptığı tedaviyle gündeme gelmişti ve gazete de görmüştüm. Bir de Semih Hocam’a tedavi olan arkadaşımız vardı. O nedenle tercih ettik. Kendisine telefon ile ulaşabiliyoruz istediğimiz zaman. Bir doktora gittiğiniz de yüzünüze bile bakmaz, fakat Semih Bey öyle değil. Hastalarına değer veren bir doktor. Unutkanlıklarım vardı, tetkikler yapıldı ve teşhis koyuldu. İlaç tedavisi uygulandı ve olumlu bir sonuç aldım. Yakınlarımın hepsine tavsiye ediyorum. Banka emeklisiyim ve bankadan bir kaç tanıdığıma da tavsiye ettim.

Pamir Dilaver

Semih beye annem için gittik 2014 yılında başka bir hastanede tomografide ne olduğunu anlamadılar ve bir üniversite hastanesine acil götürmemizi söylediler. Semih beye ulaştık ve o bizi kabul etti, tomografiye bakınca kitleyi hemen o anladı, annem acil ameliyat oldu. Beni en çok etkileyen ameliyat sonrasında annemi tuvalete kendi götürüp, kendisi getirir yatırırdı. Yemeğini kendi yedirirdi. çünkü hastanın davranışlarını birebir kendisi izlemek isterdi; bana ya da asistanlarına sormazdı, dolaylı yoldan değil de doğrudan görüp karar verirdi.

Taner Guran

Referans üzerine internet üzerinden araştırarak gittim. Ben beynimden gelen pıhtı şikayeti üzerine aradım. Ben bu kadar insancıl, bu kadar ilgili bir doktorla hiç karşılaşmadım. Üzerinde önlük yoktu “hocam neden önlük giymiyorsunuz” dediğimde “Önlük bilgimi değiştirmez ki” dedi “önlük hastamla benim arama mesafe koyuyor” dedi. Hastalarına abi abla diye hitap ediyor.”Ben böyle hitap ederek onlara daha yakın olduğum hissini veriyorum ” diyor, yani bu kadar güzel düşünceleri var. Böyle bir tıp bilgisine sahip olan bir doktoru tanımadım. Bana tıbbi olarak çok ama çok desteği oldu. Kısaca ben doktorumun meftunuyum. Mükemmel bir insan ötesi kendisini çok ama çok seviyorum.

Yavuz Türeli

Dr. Semih Keskil annemi bel fıtığı ve omurgasındaki bozulmalar nedeniyle ameliyat etti. Öncesinde iki büklüm yürüyen annem, şimdi gayet iyi bir şekilde ağrısız bir şekilde hayatına devam ediyor. Başarılı geçen ameliyat sonrası epey ileri yaştaki annem kaliteli yaşamına döndü. Bunun için Sayın Keskil’e minnettarız. İyi ki varsınız.

Erhan Bakır

Size sadece bir doktor, bir cerrah gerekli ise birçoğunu bulabilirsiniz. Ancak gerçekten sizin derdinize derman olacak, probleminizi çözecek, sizinle abi-kardeş ilişkisine girerek, gerek bilgisi ile gerekse de tecrübesi ile, bir ömür boyu size destek olacak birini arıyorsanız: işte aradığınız kişi. Semih hoca hakikaten insanlara yakın davranan, onların dertleriyle kendi derdi gibi ilgilenen, alternatif her türlü yapılması gereken şeyleri araştıran soruşturan bir hekim. Bir hastası olarak ben kendisinden çok memnunum.

Hatice Gül Selis

Ani bir hareket sonrası oluşan ve bir süre geçmeyen bel ağrım için MR çektirince MR masasından bile dikkatli kalkmam gerektiği, sinirin çok şişmiş ve kopmak üzere olduğu söylendi. Doğal olarak korktum ama doktorum Semih operasyonu üstlenince biraz rahatladım. Bana şişliğin bir tür iyi huylu tümörden de kaynaklanabileceğini ve bu durum böyle ise pek çok cerrah gibi onu alttan üstten kesmeyip tıpkı bir soğanın kabuklarını soyar gibi soyabileceğini ve his kaybı yaşamamamı sağlayacağını anlattı. Gerçekten de sorunsuz bir operasyon sonrası yatağımda kendimi hiç ağrısız oturur bulunca inanamadım. Hemen o gün ayağa kalktım ve ağrı acı çekmeksizin evime döndüm. O günden sonra da hiç aynı sıkıntıyı yaşamadım çok şükür. Verdiği hareketleri hala yapıyorum. Şimdi bel ağrısı çekenlere hiç bu çileyi çekmeyip bir an önce doktoruma başvurmalarını ve yaşam kalitelerini yükseltmelerini tavsiye ediyorum.

Atilhan Müftüoğlu

Bel ağrım ve ayağımdaki uyuşma için ortak doktor bir arkadaşın tavsiyesi ile iki defa Dr. Semih Keskil’e muayene oldum. Hastasına sıcak yaklaşımı, empati yapabilmesi, sorduğum sorulara verdiği doyurucu yanıtlar ve yapılması gerekenleri benim anlayabileceğim dilde anlatması insana güven veriyor ve rahatlatıyor. Semih hoca kilo vermemi ve kaslarımı kuvvetlendirmem gerektiğini söyledi. Ben de uyguluyor ve her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Sorum olduğunda kendisini rahatça arayabiliyorum. Kendisine minnettarım.

Sibel Akbay

Fıtık ağrılarım nedeniyle tavsiye üzerine Semih beye gittim, şu an çok daha iyiyim. Semih bey çok insancıl biri açıklıkla bütün her şeyi anlatıyor, size emek veriyor. Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Betül Mert Kurtuluş

Semih Keskil , adını her gün “allah razı olsun” diye andığım kişidir, bugün sağlıkla yaşamama devam ediyorsam ona borçluyum.

Paşa Tevfik Cephe

Sayın Dr. Semih Bey bel fıtığı rahatsızlığı çeken annemizin sağlığına doğru teşhisi koyarak etkili tedavi süreci ile kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Ameliyat sonrası hiçbir sıkıntı çekmeden eski sağlığına kavuşarak hayatını sağlıklı şekilde sürdürmektedir. Kendisine ve ekibi iyi ki varlar.

Ayşe Nevber Selis

4 yıl önce dayanılmaz baş ağrıları çekiyordum. Sanki beynimden bir ok gözümden çıkıyordu. Tavsiye üzerine Dr. Semih Bey’e gittim. Şikayetimi dinledikten sonra iki eli ile başımı tutup aşağı doğru bastırdı, ne hissettiğimi sordu. Sonra ‘Emin olmak için bir MR çektirelim ama sanırım yaşa bağlı boyun omuru çökmesi problemi yaşıyorsunuz’ dedi. MR ım çekilirken bile yanıma kadar geldi doktorum. Teşhis doğrulanınca kendi kendime ‘Eyvah ameliyat gerekecek herhalde’ dedim ama doktorum bana yapmamam gereken hareketleri gösterdi ve ‘2 hafta fizik tedavi yaptırın, sanırım şikayetleriniz azalacaktır. Operasyonu son çare olarak düşünelim’ dedi. Gerçekten de fizik tedaviden fayda gördüm, ağrılarım geçti. Beni bu ağrılardan ve boş yere ameliyat olmaktan kurtaran doktoruma hep dua ediyorum. Sağ olsun, Allah ona daha nice hastalara yardım edebilme imkanı versin.

Erdal Köprülü

Genel bir check-up yaptırmak, bel fıtığı ve sırtımla ilgili bir rahatsızlığımdan ötürü Semih Keskil beye gittim. Semih bey hastasının rahatsızlığıyla titizlikle, herşeyiyle, fevkalade ilgileniyor. Bütün tetkikleri yaptırıyor, hiç bir kötü ihtimal bırakmıyor. Mükemmeliyetçi bir hekim.

Kadir Erten

Karadenizde babamın yaşı gereği yapılamayacak fıtık ameliyatını ve dayanılmaz ağrılarını araştırmalarım sonucunda ulaştığım Semih hocamın “hemen getirin” demesiyle 1000km yolu bir çırpıda gelerek babamı teslim ettiğimiz günü hatırlıyorum, 6 saat süren bir ameliyattan sonra durumunu sorduğumda “yeniden inşa ettik babanızı” demenizi unutmuyorum. Babam da artık sizi benim yerime koymuş durumda, aradan üç sene geçmesine rağmen babamın yaşam kalitesi en büyük memnuniyetimizdir. Başarılarınızın devamını diliyoruz ailece.

Taner Şerbetçioğlu

Arkadaşımın tavsiyesiyle gitmiştim Semih Hocam’a. Vertigo rahatsızlığımdan dolayı gitmiştim. Son derece insancıl ve Hümanist bir doktor. Vertigoyla ilgili ilaç tedavisi gördüm. Yaşam tarzımla alakalı bir takım tavsiyelerde bulunmasıyla sağlığıma kavuştum. Semih Hocamdan çok memnun kaldığım için herkese tavsiye ediyorum.

Fahrettin Kürklü

Bel ağrım olduğu için kendim iyice bir araştırarak; bel ve fıtık ağrılarım sebebi ile Semih Keskil beye gittim. Gerek insancıl yaklaşımı, gerek mesleki bilgi ve tecrübesi, gerekse hastayı bilgilendirme açısından son derece başarılı Semih hocam. Bütün bunların üstüne, en önemlisi gayet başarılı bir tedavi sürecinden sonra şu anda çok huzurluyum. Müteşekkirim Semih Hocaya.

Aviva Rayne

Bu geri bildirim, bir hasta olarak yaşadıklarımın gerçekçi olan tam bir resmini çizmeyi amaçlıyor. İlk iki paragraf size bana sağlanan tedavinin sonucunu verecektir; üçüncüsü size ameliyat gününün kısa bir özetini verecektir; dördüncüsü nekahat döneminin neleri gerektirdiğini tartışacak ve son paragraf olası hastalara alçakgönüllü tavsiyelerden oluşacaktır.

Tüm alternatif tedavileri tükettikten sonra ilk randevum için Prof. Keskil’in kliniğine gittim. Hastalık ve tedavi türleri konusunda çok ayrıntılı bilgi vermesine rağmen, beni bir ameliyata ikna etmeye çalışmadı; ameliyatı üstlenmek bir hasta olarak sadece benim kararımdı. Hiçbir bürokrasi ya da MRI veya kan testleri gibi sonuçları haftalarca beklemeden, ameliyat ve üç randevuyu içeren tüm prosedürler, 12 gün içinde büyük bir hassasiyetle tamamlandı. Özel sağlık hizmetlerinin güzelliği budur; verimli ve etkili.

Ameliyattan 12 ay sonra, daha önce sahip olduğum tüm semptomlar, örn. Prof Keskil’in L5-S1’de (lomber omurga) Endoskopik Diskektomi ve C4-5, C5-6’da (servikal omurga) Annüloplasti uyguladığı siyatik, uyuşukluk ve yorgunluk geçti, kendisine çok minnettarım. Şimdi sizi ameliyat gününe geri götürmek istiyorum. Öncelikle Prof Keskil, birçok danışmanın aksine inanılmaz alçakgönüllülüğü ve empatisiyle hayattan daha büyük; insanlığın özeti. Beni hastanede sadece üç kez ziyaret etmekle kalmadı: ilki ameliyattan önceydi, bir sonraki ameliyattan hemen sonra ve son olarak ertesi sabah pansuman değiştirmek için, aynı zamanda takip etme nezaketini de gösterdi.

Covid ile ilgili seyahat kısıtlamaları nedeniyle genellikle Zoom’da olurum. Ameliyat genellikle gün boyu süren ve geceleme gerektirmeyen bir işlemdir, ancak kişisel koşullarım nedeniyle hastanede bir gece kalmama izin verildi ve o gece nöbetçi harika hemşireler tarafından bakıldım.

Şimdi ameliyattan sonra hissedilen ağrıyı merak ediyor olabilirsiniz; yok, ağrı yok, zonklama yok, hiçbir şey yok. Hatta ameliyattan sadece birkaç saat sonra kalkıp hastane koridorunda yürümeyi başardım. Hatta ilk ağrı kesiciler ameliyattan 8 saat sonra uygulandı. İyileşme dönemi ile ilgili olarak beyin cerrahımın tavsiyelerine sure ve ayetlermiş gibi uydum. Bunu perspektife koymak için; operasyondan bir ay sonra, bir aylık fizyoterapi aldım; o zamandan beri düzenli olarak yaptığım pilates derslerinin başlamasından üç ay sonra; 5. ayın sonunda ise günde 3 mil yürüyordum.

Daha sonra yürüme şeklimi arttırdım ve 7. aydan itibaren kendimi sıfır ağrı ile tamamen hür hissettiğim 8 millik bir trekking yapmayı başardım. Yani ılımlı ama düzenli egzersizler bu çılgın dönemde arkadaşınızdır. Bununla birlikte, yukarıda bahsettiğim bu tür ameliyatları düşünen hastalar için birkaç tavsiyem var. Evet ameliyat başarılı geçti, evet ameliyat sonrası komplikasyonsuzdu, evet Prof ne zaman ona ulaşsan hemen yanında oluyor ama ilk 6 ay benim için çok zor geçti.

İnvaziv tedavi mikro da olsa, korkutmaktan uzak kalmaya çalışıyorum; vücudunuz buna uyum sağlama sürecindeyken inişler ve çıkışlar olabilir, örneğin, ara sıra uyuşukluk, siyatik ağrıları ve oturmanın verdiği rahatsızlıktan dolayı korku. “Olabilir” kelimesini kullanıyorum çünkü herkesin başa çıkma mekanizması farklı ve benimki de kendine özgüydü. Tek söylediğim, umutsuzluğa kapılmayın; vücudunuza küfretmeyin ve kesinlikle bunun için beyin cerrahınızı suçlamayın.

Emin olabilirsiniz; Profesör 30 küsur yıllık tecrübesiyle kusursuz bir iş çıkarmış olacak. İki hafta sonra, vücudumun tepkisinin normal olup olmadığını sormak için Prof Keskil ile iletişime geçmem gerekti. Zaman güven verici e-postasını doğruladı. Sadece panik modundaydım. Dolayısıyla ameliyatın başarısı başka, iyileşme süreci ise bambaşka bir hikaye; İkincisi, kişisel olarak üstesinden gelmeniz gerekendir ve vücudunuza ve ameliyat sonrası iyileşme ile ilgili klinik tavsiyeye bağlı kalma kararınıza bağlı olarak aylar veya sadece haftalar sürebilir. Çünkü daha önce de belirttiğim gibi, her birimiz farklıyız. Tekrar çok teşekkür ederim Prof Semih Hocam, siz dünya için büyük bir nimetsiniz.

 

Ayhan Karayama

18 yıldır cerrahımızla konuşuyoruz. Hem tıbbi hem de insani yönü yadsınamaz. Kendisiyle Atatürk Hastanesi’nde tanıştık. Kaldığımız hastaneye geldi ve kızımızı ameliyat etti. Gece gündüz ziyaretlerini asla unutamam. Daha sonra farklı hastanelerde çalıştı ama biz neredeyse her zaman oradaydık. Başka bir doktora bile gitmedik. Çünkü cerrahımız gibi birini bulmanın zor olduğunu biliyoruz.

Elif-Geray Aktimur

Sevgili babamızın Ankara dışında geçirdiği bir trafik kazası sonucunda kazanın hemen ardından ciddi bel ağrısı şikayeti oldu. Telefon ile Semih Bey’e ulaştık ve durumun ciddi olabileceğini Ankara dışında çekilmiş olan tomografi sonuçlarını kendisine iletmemizi istedi. Bu arada babamızı ambulans ile acil olarak o sırada çalıştığı hastaneye getirmemizi önerdi. Tomografi sonuçlarını kendisine ilettiğimizde omurgada kırık olduğunu ve ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca tomografi çekilen Ankara dışındaki hastanede babamızla ilgilenen doktor ile de telefonla irtibata geçti. Babamız hastaneye ulaştığında hemen kendisini muayene ederek ameliyatı en ince ayrıntısına kadar hepimize anlattı. İyileşme süreci açık ameliyata göre çok çok daha kısa olan yeni bir teknikle açık ameliyat yapmadan babamızın kırık olan omurga kemiğini tamir etti. Ameliyat sonrası da babamızla çok ilgilenerek neler yapıp neler yapmaması gerektiğini detaylı olarak anlattı. Babamız ciddi (felce kadar gidebilecek) sonuçlar doğurabilecek olan bu durumdan çok kısa bir sürede Semih Bey sayesinde kurtulmuş oldu. Ağrıdan hiç kıpırdayamayan babamız ameliyatın ertesi günü yürümeye ve oturmaya başlamıştı. Sırtında ise ne bir yarık, ne bir dikiş, ne bir ameliyat izi ve ameliyat ağrısı olmadan çok kısa sürede eski sağlığına kavuştu. Semih Bey’e babamızı bu kadar kısa sürede hem de ağrısız olarak iyileştirdiği için minnettarız. Yapacağı işlemi ve hastamızın durumunu hepimizi anlayacağı şekilde en ince detayına kadar usanmadan hepimize anlatması da içimizi çok rahatlattı. Güler yüzlü ve hastanın halinden anlayan hepimizin durum hakkında pozitif düşünmesini sağlayan Semih Bey’e gözümüz kapalı her zaman güveniriz. Desteğiniz ve tüm yardımlarınız için sağolun.

Elif Mertol

Değerli Hocamla 2020 aralık ayında 8,5 cm’lik dev araknoid kist tanısı nedeniyle tanıştık. Tanı sonrası Semih hoca ile görüşerek kendisinin detaylı tetkikleri sonucunda kistin beyin sapını yerinden oynattığını ve hayati riskimin olduğunu öğrendim. Tüm bu olumsuz duruma rağmen hocama duyduğum güven ve kendisinin telkin edici konuşmaları ile hiç düşünmeden ameliyat önerisini kabul ettim. Son derece başarılı geçen ameliyat sonrasındaki süreçte de Semih hocam ilgisi ve yönlendirmeleri ile bana önemli derecede destek oldu. Ameliyatın üzerinden geçen 2 aydan sonra tamamen sağlıma kavuşmuş olmamı hatta belki hayatta olmamı değerli Hocama borçluyum. Kendisine ne kadar dua etsem azdır.

H. Gürlek

Sayın Prof.Dr. Semih Keskil, yaklaşık 12 sene önce babamın beyninde tümör teşhisi konulmuştu. Bundan bir ay öncesine kadar sizi araştırdım buldum. En korktuğumuz “risk” kelimesiydi ve maalesef babamın beynindeki tümör riskliydi. Fakat Semih doktorumuz hastasını o kadar güzel benimsiyor ki gerek hastaya gerekse ailesine kesin sonuçlar ile yaklaşarak hasta için en önemli moral, motivasyonu yüksek tutarak hastaya psikolojik olarak en güzel şeyleri katıp hastalığı yenmesi için adeta yardımcı oluyor. Ve söylemeden geçemeyeceğim bir konuda ameliyat yaptığı hastanenin ortamı, bütün çalışanları ile ekstra destek veriyor sanki herşey hastamıza özelmiş gibi bir ortam sağlanarak iyileşmesinde çok fazla katkı sağlıyor. Bu seçimleriniz ve işinizi bu denli benimseyip çözümlendirmenizden dolayı bir babanın kızı olarak size hayatınız boyunca bol bol başarılar diliyorum. Allah razı olsun yüreğinize ve güler yüzlülüğünüze, bize hayatımızı bağışladınız, BABAMIZI…

Halit Örmeci

Uzun araştırmalarımız sonunda bulduk Semih hocamızı. 13 aylık bebeğimize spina bfıda ve aynı zamanda omurilikte tumorler olduğu teşhisi konuldu. 14 aylıkken ameliyatını yaptı  Çok buyuk incelik ve titizlikle calıştı. Kendisini bulduğumuz ıcın bebegımız de bızde cok sanslıyız. Bizim durumumuzda olanlar varsa mutlaka görüşün hocamızla.

Harzem Ayna

Semih Hoca’nın itinalı ve titiz çalışması sayesinde, 10 gün gibi çok kısa bir zaman farkı olmasına ve yoğun ameliyat programına rağmen, iki tane tümör ameliyatından başarıyla çıktım. Semih Hoca’yı herkese tavsiye ederim.

Hasan S. Taslica

Yaklaşık 45 senedir İngiltere Londra’da yaşamaktayım. Ekim 2015 başında bir dostumun tavsiyesi ile Prof. Dr. Semih Keskil’i ziyaret ettim. Ziyaret nedenim yaklaşık dort senedir çektiğim sinir sıkışması sorunumdu. Konunun ameliyat gerektirdiğinin burada da belirtilmesine karşın İngiltere’de riskli olabilecek bu operasyonu yaptırmaya cesaret edemedim. Sayin Keskil’e devamlı aldığım yüksek dozajlı ağrı kesicilerin bile tahammül ötesi sancılarıma çare olamadığını anlattım. Omurilik daralması neticesinde oluşan sinir sıkışması teşhisini koyan Prof. Dr. Keskil bana yapabileceği ameliyatı tavsiye etti ve önüne geçilmediği takdirde sorunun büyüyeceği, kötürüm kalmama bile sebep olabileceğini belirtti. Bana güven veren bu güler yüzlü insan sunduğu üst düzey olanaklarla gerekli operasyonu gerçekleştirdi. Son derece başarılı geçen ameliyatımı takiben bir kaç gün içerisinde normal yürüyüşüme kavuşmamın yanı sıra sancılarımdan da kurtuldum, üzerinden iki seneden fazla zaman geçen operasyon ertesi herhangi bir sorunum kalmadı. Sevgili Keskil’e şükranlarımı sunarım…

İbrahim Kazak

Bel fıtığı hastalığımı takriben 15 yıl çektim. 2018 yılında ağrılarım çok arttı. Ameliyat olanlarla çok konuştum, sakın ameliyat olma dediler. Her ameliyat olan ikinci üçüncü sefer tekrar ameliyat olmuş. Tabii bu da korkutuyordu. Ama ağrılarım çok arttığından artık fizik tedavi de fayda etmiyordu. Bu nedenle eşimle birlikte iyi bir doktor arayışına girdik. Ve BİNGO….. ALLAH karşımıza elleri öpülesi İsmail Semih KESKİL doktorumuzu çıkarttı. Randevu alıp yazıhanesine gittik. Gerekli tetkiklerden sonra, 10.09.2018 tarihinde halk arasında kapalı ameliyat dediğimiz iğne ile tedavi ile 3 adet fıtığımdan kurtuldum inşallah. Herhangi bir neşter, bıçak yok. Tabii kendimizi korumamız lazım. Değerli Türk halkı şunu söyleyebilirim size… Beyin ve sinir cerrahisi ile ilgili bir rahatsızlığınız var ise, gözünüz kapalı kendinizi teslim edin. Beyin ve Sinir Cerrahı Omurga Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.İsmail Semih KESKİL davranışlarıyla, güler yüzlülüğüyle, bilgilendirmesiyle ve işinin uzmanı olması ile HALKIMIZ İÇİN BULUNMAZ BİR NİMET…. SAYIN PROF.DR. İSMAİL SEMİH KESKİL herşey için size minnettarım. Saygılarımla.

Kaan Bicil

Bir doktorda aradığım en önemli unsur güvendir. Kendisine 5 sene önce bel fıtığı teşhisi ile gittiğimde nasıl ki kesinlikle ameliyata gerek yok ama kendine çok iyi bakman gerekli demişse de her bel fıtığı hastası gibi maalesef ki dinlemedim. Sonunda da ameliyat dışında başka çözümüm olmadığı noktada tekrar kapısını çaldım. Bu beş senelik süreçte kendime dikkat etmezsem neler başıma geleceğinden; ameliyattan sonra kaçıncı saatte ayağa kalkacağımdan; hangi gün sabah ağrısız uyanacağıma dair tüm söylemleri doğru çıktı. Sadece İyi bir cerrah ile tanışmamış oldum; iyi de bir arkadaş kazandım.

Mustafa Ericek

Şiddetli bel ağrısı nedeniyle iki kez yurt dışında ameliyat oldum. Ameliyat sonrası ağrılarımda herhangi bir değişiklik olmadı, Doktorum zamanla hepsinin kaybolacağını ifade etti fakat ayni şikâyetlerim devam etti. Max. 10 dk yürüyebiliyordum. İnternette tesadüfen Prof.Dr. Semih Keskil’i buldum ve randevu alarak Ankara’ya uçtum. Kendisi detaylı tetkikler sonucu ağrıların nedenini tespit ederek yapılması gereken operasyonu planladı. 3 günlük tedavi suresinden sonra tamamen ayağa kalkıp tekrar dondum yurtdışına. Kendisine minnettarım. Bu konuda sorunu olan tüm hastalara tavsiye ederim.

Naim Saraç

Birkaç ay önce, annemde unutkanlık, bunama, idrar kaçırma ve yürümede zorluk çekmesi sebebiyle iyi bir doktor bulurum niyetiyle internet üzerinden araştırmaya başladım. Ciddi bir araştırma sonucu, Dr. Semih Keskil beyefendinin bunama hakkında yazmış olduğu makaleleri ve kitabı inceledim. Yazılanlar Kafama yatınca, annemi Semih beyin muayenehanesine götürmeye karar verdim. Bir sürü test ve tetkikten sonra, beline katater takıp her gün 5 ml BOS çekilerek, durumunda bir düzelme olur mu olmaz mı 3 gün hastaneye yattık. 2 gün sürmeden gayet belirgin bir şekilde olumlu sonuçlar aldık ve bir hafta sonra beline Shunt (fazla beyin sıvısını çekip, karın boşluğuna boşaltması sistemi) mekanizmasını takmaya karar verdi doktorumuz. Ameliyatla shunt takıldı ve bir kaç gün içerisinde annemde bayağı bir düzelme oldu. idrar kaçırma bitti, hafıza yavaş yavaş yerine gelmeye başladı ve yürümesi gittikçe düzeldi. Bunların hepsi Sn. Dr. Semih beyin sayesinde oldu… Minnettarım Semih bey, iyi ki size rastladık… Allah razı olsun.

Onur Barak

Sn. Semih Keskil hocamız ile annemin omurga kemiğinde bulunan kırığa dolgu yapılması gerekmesi üzerine tanıştık. Her hasta yakınının yaptığı gibi ilk olarak internet üzerinden ülkemizde böyle zorlu ve tehlikeli bir ameliyatı en iyi yapabilecek doktoru aradık ve tanıdıklarımıza sorduk. Üstelik annemin bu duruma gelmesine sebep olan Myhastania Gravis hastalığını yenmek için kullanmak zorunda olduğu kortizon fazlalığıydı. Zaten bulunan hastalığının anesteziden uyunamamasına sebep olabilecek olması ise ameliyata daha tehlikeli bir boyut kazandırmaktaydı. Hal böyleyken Allah iyi ki karşımıza böyle iyi bir doktor ve bir o kadar da mütevazi insan çıkardı. Gerek annemin Myhastania Gravis hastalığı gerek kendi geçirdiğim operasyon nedeniyle çok fazla doktor tanıdım ama sayın profesorümüz kadar işini iyi yapan, mesleğine hakim hekimle çok fazla karşılaşmadım. Hocam operasyonu başarıyla tamamladı. Annem uyandı ve diğer gün hayatına sanki operasyon geçirmemiş gibi devam etti. Gerek operasyon öncesi telkinleri, gerek ameliyat sonrası ilgisi ve yardımları anlatılamaz. Hala belli dönemlerle annemin kemik testlerini incelemektedir. Ameliyat sonrası hayatımıza böyle değerli insan ailemi ve beni aşırı derecede mutlu etmektedir.
İyi ki varsınız hocam.
Hatay’dan en derin sevgi ve saygılarımla

Osman Özkarayanık

Sürekli kilo aldığım için 1999 yılında Dr. Semih’i görmeye gittim. Beni muayene etti ve rahatsızlığımın hipofizden geldiğini teşhis etti. Keskil hoca hipofiz ameliyatı yaptı, o zamandan beri önce Allah’a sonra Dr. Semih’e şükrediyorum.

Özcan Özbek

İzmit’ten yazıyorum, 2000 yılında Türkiye’de ilk kez beyin tümörü beyne dokunulmadan alınan hasta eşim, cerrahı ise Dr. Semih’ti. Burada hiçbir doktor müdahale etmek istemedi, bence karımı ölüme terk ettiler; ama Allah ondan razı olsun, Dr. Semih elinden geleni yaptı. Tanrıya şükür ve sağolun.

Sami Çete

Bir yıl önce ileri derece boyun fıtığım olduğunu öğrendim. Sol kolumda his ve güç kaybı başlamıştı. İlk teşhisi yapan doktorun hapşırsan felc olursun yorumundan sonra detaylı bir arama sonucunda sayın hocam semih beye gittim. Tavsiye ettiği hareket koruyucu olarak adlandırılan boyun fıtığı ameliyatını gerçekleştirdi. Ameliyattan sonraki fizik tedavi ve normal hayata dönüş sürecimi planlayarak ve takip ederek kendisinin de dediği gibi dağdaki komandodan farkım kalmadı. Semih bey sayesinde 4 yaşındaki kızımı hergün kucaklayıp kaldırabiliyorum, bu mutluluğun tarifi olmaz.

Selil Yezenkılıç

Annemin bel ameliyatını gerçekleştiren mükemmel bir cerrah ve mükemmel bir insan olarak yaptığı harika çalışmalar için Prof Dr Semih Keskil’e minnettarım.

Celal İdeli

Semih beyle 6 yıl önce oğlumuzun rahatsızlığından dolayı tanıştık, hayatımızın bizim açısından dönüm noktası diyebilirim. Çok iyi bir hekim her sorumuza tane tane cevap veriyor, hastalara çok titizlikle davranıyor. Küçük oğlumuz 6 ay önce Semih hoca tarafından siringomyeli ameliyatı oldu, ameliyat çok başarılı geçti; hocamız ameliyat ve sonrasında hep yanımızdaydı, çocuğumuzla hep kendi ilgilendi. Ameliyat çok iyi geçti, çocuğumuzun sıkıntıları tamamen bitti, gitmek isteyen hiç düşünmeden Semih hocaya gidebilir. Alanında bence en iyisi. Kendisine sonsuz minnettarız.

Mehmet Kemal Yılmaz

Sağ ayağıma vuran ve fizik tedaviyle düzelmeyen ağrılarım için ulaştığım, tam olarak hastasının öyküsünü almakla başlayan ,eksiksiz bir muayene süreciyle devam eden ve sadece gereken tetkiklerle teşhisi destekleyip, ıslak imzasıyla ne yapılması gerektiğini belgelendirerek, bilgece hastasına dokunabilen ve bel fıtığım için lokal anestezi ile endoskopik diskektomi ameliyatımı yapan ve ağrılarımı gideren Sayın Semih Hocama sonsuz teşekkürler.

Hüseyin Tunç

L4-5 arasındaki bel fıtığımın bacağıma vuran ağrısı için gitmiştim Semih Bey’e. Tanıyı koymadan evvel tüm olasılıkları teker teker gözden geçirdikten sonra bana kusursuz detaylı bir tanı koydu. Hayatımda bu kadar dikkatli ve işini şansa bırakmayan doktor görmedim. Bu arada ameliyatı da çok güzel geçirdim. Sıkıntınız için Semih Bey’e bir görünmenizi canı gönülden tavsiye ederim.

Dursun Toksoy

Prof. Dr. Semih Keskil beye tavsiye üzerine unutkanlık, dikkat bozukluğu vb sorunları bulunan annem için gittik, daha önceki gittiğimiz 4 farklı doktorun aksine gayet titiz ve dikkatli şekilde annemin durumu için tetkikleri istedi, muayene etti sonucunda ise annemin durumunun kendisinin müdahale etmesi ile düzeltilebilecek kategoride olmadığını belirterek ilaç kullanımı konusunda başka profesör arkadaşına bizi yönlendirip annemin bundan sonraki süreçte ilaç tedavisi ile durumunun kötüleşmesini yavaşlatmaya yönelik hareket edilebileceğini bize net şekilde belirtti. Net bir şekilde beni ve ailemi annemin hastalığı konusunda aydınlattığı için teşekkür ederim. Daha önce annemi götürdüğüm birçok doktorun aksine gayet net ve realist açıklama yapması hasta yakını olarak benim açımdan çok daha sağlıklı oldu. Semih beye saygılar sunarım.

Fidan Sevilmiş

2008 yılında omurgamdan oldukça ağır bir ameliyat geçirdim, doktorum Semih Bey. ameliyat öncesindeki yaklaşımı, hastalığım ve uygulanacak tedavi yöntemi konusunda detaylı bilgilendirmesi, her türlü sorumu önemseyip bana zaman ayırması benim çok değerli. Ameliyatım çok çok başarılı geçti. Ağrıdan hareket edemeyen bir durumdayken, normal yaşamımı sürdürecek bir duruma geçtim. Geçen süre içerisinde de kendisinin tavsiyelerine uygun davranmaya çalıştım. Tüm süreçteki ilgisi ve takibi, ameliyat sonrası dönemi de önemsemem ve dikkat etmem konusunda çok etkili oldu. Kişisel olarak kendimi iyi hissetmemin yanında, bugüne kadar ameliyat sonrası çekilmiş MR’larımı gören her doktor/fizyoterapist, oldukça başarılı bir operasyon geçirmiş olduğumu söylediler. Rahatsızlık dönemi hayat kalitemi çok düşürmüştü ve tekrar sağlığıma kavuşma konusunda karamsardım. Semih Bey gibi işine bu kadar hakim ve hastaları ile bu derece yakından ilgilen bir doktor karşıma çıktığı için kendimi çok şanslı sayıyorum. Sağlık konusunda referans olmayı riskli bulur ve genellikle referans olmamaya gayret ederim. İstisnası Semih Bey, gözü kapalı referans olabileceğim bir doktor.

Hülya Kolyiğit

8 yıl önce menenjiom kitle tanısı kondu. Zamanla büyüme yaptı ve son bir yıldır epilepsi ataklarım başladı. Düzenli kontrollerimi yaptırdım bu sure zarfında. Ameliyat denilince bir kaç görüş aldık. Sağlık bakanlığındaki abimizin tavsiyesi üzerine Semih hocama başvurduk. İlk muayenemizde bizi çok güzel aydınlattı ve bize çok güzel bir yol haritası çizdi. Nöroloji uzmanına yönlendirdi randevumuz ayarlandı kendi aralarında görüş birliği yaptılar vs. bizim işimizi kolaylaştırdı. Eşimle ilk muayeneden çıkınca tamam dedik Rabbime çok şükür bizi ehline denk getirdi dedik. Nihayetinde tetkiklerin sonunda 15 gün önce ameliyatımı oldum çok şükür. Su an iyiyim daha da iyi olacağım inş. Semih hocamın ameliyat sonrası ilgisi moralimi çok düzeltti. Son derece naif ,sevecen….Beni sevenler bana ne kadar dua etti ise Hocamda o kadar dua aldı. Rabbim hayırlı uzun ömürler versin. Hayırlı hizmetleri olsun insanlığa…Alara Nazın babasına saygılarımla..

Esra Ünsal

Boyun fıtığından kaynaklı korkunç ağrılarım vardı. sağ kolumu neredeyse hiç kullanamıyordum. Ameliyattan çıkıp kendime geldikten sonra ne boynumda ne de kolumda hiçbir ağrım kalmamıştı. Kendisine minnettarım. Ameliyatımın üzerinden bir buçuk yıl geçti ve sanki hiç öyle bir rahatsızlık yaşamamış gibiyim. Sağolsun Semih Hocam

Özge Kılınçarslan

Bel fıtığım dan kaynaklı ağrımın teşhisini koydu ve tedavisiyle 3 yıldır çok rahatım. Semih Bey iyi bir doktor, çok memnun kaldım.

Taha Hüseyin Çaycı

İlk defa 2019 yılında sırt ağrım için gitmiştim. Beni güzel sözleri ile rahatlatıp yardımcı olmuştu. Maalesef 2021 yılı haziran gibi spor sonrasında tekrar sırtımdan bir sakatlık yaşadım ve nadir görülen sırt fıtığım olduğu ortaya çıktı. Bu dönem psikolojim çok bozuldu, genelde bu konuda doktorlar az bilgili ve karamsarlar fakat sayın hocamız hiç öyle değil. Alanında inanılmaz bilgili ve insanı rahatlatıyor. Kontrol amaçlı istediği MR sonuçlarında omurgamda boyun, sırt ve bel gibi bölgelerde birçok küçük fıtık ve iki adette ortaya yakın fıtık olduğunu fakat hayatıma devam etmem gerektiğini ameliyatlık bir durum olmadığını söyledi. Düzenli yaşam, beslenme ile Algoloji hocalarının da yardımıyla ağrısız güzel bir hayata devam edeceğimi anlattı ve içimi gerçekten çok rahatlattı. İlk gittiğimde psikolojim çok bozukken bana arkadaşı gibi bir baba şefkatiyle yaklaşıp içimi rahatlattı. Alanında bu kadar donanımlı birinin size ameliyata gerek yok gibi bir tanı koyması insanın içini gerçekten çok rahatlatıyor. Hocama uzun ömürler ve iyi bayramlar diliyorum. Eğer bir gün ameliyatlık bir durumum olursa (inşallah olmaz :D) kendisine gözüm kapalı kendimi teslim edeceğim.

Zafer Dokuzoğlu

Prof. Dr. Semih Keskil; muayenesi, hasta bilgilerini sabırla dinlemesi, teşhis ve tedavi planlamasını hastalarına anlatımı, sorulara verdiği doyurucu yanıtlar, dürüst ve profesyonel yaklaşımı ile hastalarını rahatlatıcı ve güven verici bir sağlık hizmeti sağlamaktadır. Bel kemiğimde oluşan bir sıkıntıyı çift balonlu kifoplasti yöntemi ile gidermesi sonucunda tekrar eski sağlığıma kavuştum. Kendisini tüm hastalara tavsiye ederim.

Doğa Koç

Hayatıma kattıklarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

Mohamed Ali Husein

2020 yılında Dr. Semih Keskil ile oğlum Miqdad’ı tedavi etmek için görüştük, çok kibardı ve elhamdülillah. Miqdad için başarıyla şant taktı. Her yıl Miqdad’ı kontrol etmek için Dr. Semih Keskil’e geliyoruz ve o iyi Elhamdulillah. Allah razı olsun. Dr. Prof. Semih Keskil

Tuncer Büyüktaşkın

Merhabalar hasta veya yakını. Öncelikle tez zamanda şifa bulmanızı dilerim. Ben merdivenin ucunu yetmişli yaşlara dayamış biriyim. Bugüne kadar ciddi hiçbir ciddi rahatsızlık geçirmedim. Aşağıda detayları vereceğim rahatsızlığa kadar. Ancak maalesef eşimin birçok rahatsızlığından dolayı iyi veya kötü birçok doktorla karşılaştım. Sizlere doktorlar hakkında ön fikir edinmeniz için birkaç ipucu sunmayı görev bildim. Bir varlık acı duyuyorsa CANLIDIR. Bir varlık başkasının acısını duyuyorsa İNSANDIR. Doktor önce vicdan sahibi olmalıdır. Muayene veya görüşme sırasında gözünüzün içerisine bakmıyorsa-sözlerini lüzumsuz yere uzatıyorsa biraz dikkatle izlediğinizde başta söyledikleri ile sonrakiler arasında uyum yoksa o doktora şüphe ile yaklaşmanızı öneririm. Ülkemizde o kadar bol doktor ve Prof. var ki bazıları hasbelkader bu mesleği seçmiş-bazıları doktor olma yeteneği ile doğmuştur (sonradan ressam-müzisyen-olunamayacağı gibi). Bir mide rahatsızlığında yeteneksiz bir doktor ve yanlış tedaviyi bir başka doktor ile düzeltebilirsiniz. Beyin cerrahisi ve sinir hastalıkları uzmanlığının çok özel zeka ve beceri gerektirdiğini aksi takdirde yanlış bir doktor ve tedavinin ve feci sonuçlar doğurduğunu hepimiz çevremizden duymuşuzdur. Benim rahatsızlığıma gelince: Otomobili çukura düşmüş bir vatandaşa yardım ederken ağır kaldırmaktan ve yanlış bir hareketten dolayı kalçadan başlayıp sol bacağımı saran ızdırabı haftalarca çektim. İnsan ilk defa hasta olunca daha bir hassas oluyor ve korkuyor. Eş dost ve doktor ahbaplarımdan başarılı asistanlığından beri kendisini tanıyanlar ve uyguladığı tedavilerdeki başarı oranı Prof. Sayın Semih KESKİL’i işaret etti. Ayrıca muayene ofisindeki diğer hastalar ile sohbetimde çeşitli doktorlardan sonra son çare olarak burada olduklarını öğrenip doğru yerde olduğumu anladım ve güven ile kendimi teslim ettim. 30 gün içerisinde uyguladığı tedavi sayesinde ilk günkü saglıgıma kavuştum. Kendisine minnettarım.