Hasta Yorumları

Yasemin Demirci

Bel fıtığı tedavim gerçekleştiren biricik doktorum. Empati yeteneği yüksek, yaklaşımı oldukça sakın ve açıklayıcı olması sebebiyle süreci çok rahat geçirdim. Ameliyattan 1 sene sonra kontrollerde yine aynı yaklaşımla yanımdaydı. En önemlisi hiçbir detayi atlamadan son derece ilgili olması benim için çok kıymetli.

Serdar Güven

Alanında ülkemizin en önemli isimlerimden olan Semih Keskil Hocaya babamın düşmesi sonucu belinde meydana gelen kırığın acilen tedavisi için başvurduk. İlk muayeneden ve çeşitli tetkiklerin ardından hoca hastamızın ivedilikle ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Hızlı bir şekilde ameliyatı programlayan hoca son derece riskli bir ameliyatı başarılı bir şekilde tamamladı ve babam sağlığına kavuştu. Semih Keskil hocaya başarısından, ilgisinden, hassasiyetinden ve nezaketinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah ondan razı olsun. Gönül rahatlığı ile tüm hastalara Semih Keskil hocayı tavsiye ederim.

Atanur Demirelli

Semih Bey branşında son derece yetkin ve hastalarıyla cok üst düzeyde empati kuran bir hekim. Eşimin (75 yaşında) mevcut demans / ALZH klinik tedavi dosyasını çok detaylı olarak inceledikten ve fiziki muayenelerini yaptıktan sonra daha önceden hastamızda tesbit edilmemiş olan “Normal Basınçlı Hidrosefali” klinik tablosunu ortaya çıkardı. daha üst düzeyde testler hastane ortamında yapıldıktan sonra eşime 16.10.2020 tarihinde Şant ameliyatı uygulandı. Sonuçlardan çok memnunuz. Hastasıyla ilgili ve hastayı bilgilendirme konusunda çok hassas bir hekim.

Erkan Tendürüs

Öncelikle nezaketi, sağlam karakteri ve uzmanlığı ile beni ve ailemi aydınlattığı için çok teşekkür ediyorum. Saygıdeğer Semih Keskil Hocam ile 2019 yılında; artık günlük yaşamımda ciddi anlamda engel yaratan bel fıtığı rahatsızlığım sebebi ile tanıştık. Tanıştığım andan itibaren emin ellerde olduğumu görebiliyordum. Hekiminiz tarafından yeterince aydınlatılabiliyor olmanın, bu noktada çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Sonuçta ameliyat oluyorsunuz 🙂
Kendisi bu süreçte edindiğim tüm duyumların dışında bir yöntemle tam kapalı bel fıtığı ameliyatımı TOBB ETÜ Hastanesinde gerçekleştirdi. Ameliyat öncesinde ve sonrasında yaşanacaklara dair her şey söylediği gibi gerçekleşti. Benim için çok sıkıntılı bir süreci, şükürler olsun ki Semih Hocam ile birlikte geride bıraktık. Çok şükür şimdi gayet iyiyim. Kendisini tanıdığım için ve ona güvendiğim için son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Kendisine tekrar saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Ersan Ercan

Semih Hocam’ı internet üzerinden yaptığım detaylı araştırmalar sonucunda buldum ve annemin Hidrosefali hastalığı nedeniyle tanıştım. Son derece nazik, samimi ve işinde de olağanüstü başarılı bir doktor. Çok başarılı bir ameliyat süreci geçirdik. Gerek ameliyat öncesi gerek sonrası her şey ile inanılmaz şekilde ilgilendi. Telefonda dahi ne zaman arasak bizlere yardımcı oldu, her sorunumuza yardımcı oldu. Sevgili hocama çok teşekkür ediyorum.

Ahmet Günas Özler

Mükemmel bir insan ve doktor. Disk kaybı ve kireçlenme şikayeti ile gittim. Uğurlu elleriyle C5 corpevtomi ve diskektomimi başarı ile tamamladı. Uğurlu elleriyle bana bahşettiği sağlık ve konfor için şükranlarımı sunarım.

Rüya Deniz

Hakkıyla işini yapan bir doktorumuz.

Prof.Dr. Feride Duru & Doç.Dr. Erdal Duru

Prof. Dr. Semih Keskil hocaya eşimin artık kronikleşen bel ve bacak ağrısı için gitmiştik. Son derece bilgili deontolojiye çok önem veren, beyefendi ve gerçek bir hekim. Bize çok zarif bir şekilde sunduğu derin bilgi ve ilgilerine çok teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Şengül Günaydın

Saygıdeğer hocam çok kısa sürede ,çok nazik bir şekilde sorumu cevapladı. Kendisine çok teşekkür ederim

Serhan Köse

Çok ilgili ve alanında uzman. En ince detayına kadar rahatsızlığımız sebebini ve tedavisini anlattı.

Abdullah Keleş

Sn. Semih Keskil hocama 29 Ağustos 2019 da bel kanal daralması ameliyatı oldum. Beni günlerce geçmeyen ağrılarımdan kurtardığı için kendisine minnet borçluyum. Ne yapsam hocamın hakkını ödeyemem. Ülkemizde hocam gibi değerlerin artmasını diliyorum. Kendileri insani yaklaşımları ve mütevazi kişiliği ile örnek bir insan. Her şey için çok teşekkür ederim hocam. Saygılarımla…

Recep Bakırcı

Sayın Semih Keskil Hocama bazı şikayetlerimden dolayı başvurmuştum. Sağ olsun bir baba gibi karşılayıp her şeyimle ilgilendi. Tetkikler sonucunda ameliyat kararı aldık. 23 Mayıs ta ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyatım 6 saat sürdü. Ameliyattan sonra endişe duyduğum hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Akşamına kendime gelmiş ayağa kalkabilecek durumdaydım. 5 gün hastanede tedbir amaçlı kaldım. Hocam gün içerisinde kontrol etmek ve pansumanları mı yapmak üzere defalarca ziyaretime geldi. O kadar ilgili ve alakalıydı ki hala aklıma geldikçe mahcubiyet hissediyorum. Bir profesörün bu kadar mütevazi ve bu kadar naif olduğunu ilk defa gördüm. Mesleki başarısının haricinde bu yönünün de okutulup anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Gecen süre içerinde şikayetçi olduğum bütün rahatsızlıklarım geçti. İlaç kullanmayı bırakıp eski yaşam kaliteme tekrar döndüm. Allah Hocam’dan Razı olsun. Sayın Semih Keskil hocamı tanıdığımdan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Yolu ve şansı hep açık olsun.Saygı ve Hürmetlerimle

Nazan, Kenan Saftürk

Hanımım 2017 Aralık ayında Hollanda’da 3. dereceden çok ağır beyin kanaması geçirmişti. İlk müdahale Hollanda’da yapıldı. Ameliyattan sonra sol tarafı felçliydi. Ve kendisine ömür boyu bakım ihtiyacı var diye rapor verilip bakım evine gönderildi. Ben kocası olarak bunu kabullenemiyordum. Ve tedavi için Türkiye’de araştırmalarımız sonucu hocam Semih beye geldik. Kendisi tetkiklerden sonra hidrosefali tanısı koydu. Hanımıma Şant takmak için küçük bir ameliyat yaptı. Ameliyattan sonra benim az konuşan , yatakta oturamayan, yürüyemeyen, tuvalet ihtiyacını bilmeyen hanımım şakır şakır konuşuyordu. Ve yataktan kalkıp tuvalete gitmek istedi. İnanamıyordum. Hollanda’ya geri döndüğümüzde bakım evindeki doktorlardan tutun temizlikçilere kadar benim hanımımın böyle yürüyerek gelebileceğine kimse inanmıyordu. Tabii bende hocamın marifetlerini sıraladım. Şu an hanımım ile iş yerimize beraber gidiyoruz ve kendisi aktif çalışma hayatına başladı. İlk önce Cenab-ı Allah’a sonra Prof.Dr. Semih hocama, ve asistanı Bilge hanıma çok teşekkür ediyoruz. Hocam Hollanda ‘ya yolunuz düştüğünde mutlaka bekliyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Selamlar. Nazan ve Kenan.

Volkan Şimşek

Sn. Semih Keskil hocamız ile “Bunama ve Alzheimer Hakkında Herşey” isimli kitabının imza gününde tanıştım. Kitabını okuduktan sonra, annemi kendisine muayene ettirme kararı aldık. Annemin, unutkanlığı ve günlük hareketlerindeki yavaşlama artık bizleri üzecek seviyeye gelmişti.
Semih Bey’in muayenesi, sonrasında yapılan testler ve operasyon hakkında teknik bilgiler içerdiği için çok fazla yazmayacağım. Ama, Semih Bey ile yaşadığımız bu süreçte;
* Bu tür bir rahatsızlığının tanısının koyulması ve muayene sürecine bir hasta yakını olarak yeterince hakim olduk.
* Semih bey in bu süreçte paylaştığı her bilginin kendimizce sağlamasını gördük. Bu, insanda doktoruna güven duymasının en önemli kısmı bence.
* Semih bey in bu süreçte yönettiği ekip işine ve bize gerçekten çok hakimdi.
* Semih bey gerek anneme, gerekse bize her zaman hatırımızda kalacak bir sıcaklıkta ve şeffaflıkta yaklaştı. Hala kendisini birçok muhabette anıyor ve birçok ortamda öneriyoruz.
Sn Semih Keskil hocam, herşey için çok teşekkür ederiz.

Bedriye Guran

Hocamdan çok memnun kaldım. Sıkıntılarımda bana çok yardımcı oldu ve gerçekten çok iyi bir doktor. Branşında uzman bir doktor. Yaptığı tedaviyle gündeme gelmişti ve gazete de görmüştüm. Bir de Semih Hocam’a tedavi olan arkadaşımız vardı. O nedenle tercih ettik. Kendisine telefon ile ulaşabiliyoruz istediğimiz zaman. Bir doktora gittiğiniz de yüzünüze bile bakmaz, fakat Semih Bey öyle değil. Hastalarına değer veren bir doktor. Unutkanlıklarım vardı, tetkikler yapıldı ve teşhis koyuldu. İlaç tedavisi uygulandı ve olumlu bir sonuç aldım. Yakınlarımın hepsine tavsiye ediyorum. Banka emeklisiyim ve bankadan bir kaç tanıdığıma da tavsiye ettim.

Pamir Dilaver

Semih beye annem için gittik 2014 yılında başka bir hastanede tomografide ne olduğunu anlamadılar ve bir üniversite hastanesine acil götürmemizi söylediler. Semih beye ulaştık ve o bizi kabul etti, tomografiye bakınca kitleyi hemen o anladı, annem acil ameliyat oldu. Beni en çok etkileyen ameliyat sonrasında annemi tuvalete kendi götürüp, kendisi getirir yatırırdı. Yemeğini kendi yedirirdi. çünkü hastanın davranışlarını birebir kendisi izlemek isterdi; bana ya da asistanlarına sormazdı, dolaylı yoldan değil de doğrudan görüp karar verirdi.

Taner Guran

Referans üzerine internet üzerinden araştırarak gittim. Ben beynimden gelen pıhtı şikayeti üzerine aradım. Ben bu kadar insancıl, bu kadar ilgili bir doktorla hiç karşılaşmadım. Üzerinde önlük yoktu “hocam neden önlük giymiyorsunuz” dediğimde “Önlük bilgimi değiştirmez ki” dedi “önlük hastamla benim arama mesafe koyuyor” dedi. Hastalarına abi abla diye hitap ediyor.”Ben böyle hitap ederek onlara daha yakın olduğum hissini veriyorum ” diyor, yani bu kadar güzel düşünceleri var. Böyle bir tıp bilgisine sahip olan bir doktoru tanımadım. Bana tıbbi olarak çok ama çok desteği oldu. Kısaca ben doktorumun meftunuyum. Mükemmel bir insan ötesi kendisini çok ama çok seviyorum.

Yavuz Türeli

Dr. Semih Keskil annemi bel fıtığı ve omurgasındaki bozulmalar nedeniyle ameliyat etti. Öncesinde iki büklüm yürüyen annem, şimdi gayet iyi bir şekilde ağrısız bir şekilde hayatına devam ediyor. Başarılı geçen ameliyat sonrası epey ileri yaştaki annem kaliteli yaşamına döndü. Bunun için Sayın Keskil’e çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

Erhan Bakır

Size sadece bir doktor, bir cerrah gerekli ise birçoğunu bulabilirsiniz. Ancak gerçekten sizin derdinize derman olacak, probleminizi çözecek, sizinle abi-kardeş ilişkisine girerek, gerek bilgisi ile gerekse de tecrübesi ile, bir ömür boyu size destek olacak birini arıyorsanız: işte aradığınız kişi. Semih hoca hakikaten insanlara yakın davranan, onların dertleriyle kendi derdi gibi ilgilenen, alternatif her türlü yapılması gereken şeyleri araştıran soruşturan bir hekim. Bir hastası olarak ben kendisinden çok memnunum.

Hatice Gül Selis

Ani bir hareket sonrası oluşan ve bir süre geçmeyen bel ağrım için MR çektirince MR masasından bile dikkatli kalkmam gerektiği, sinirin çok şişmiş ve kopmak üzere olduğu söylendi. Doğal olarak korktum ama doktorum Semih operasyonu üstlenince biraz rahatladım. Bana şişliğin bir tür iyi huylu tümörden de kaynaklanabileceğini ve bu durum böyle ise pek çok cerrah gibi onu alttan üstten kesmeyip tıpkı bir soğanın kabuklarını soyar gibi soyabileceğini ve his kaybı yaşamamamı sağlayacağını anlattı. Gerçekten de sorunsuz bir operasyon sonrası yatağımda kendimi hiç ağrısız oturur bulunca inanamadım. Hemen o gün ayağa kalktım ve ağrı acı çekmeksizin evime döndüm. O günden sonra da hiç aynı sıkıntıyı yaşamadım çok şükür. Verdiği hareketleri hala yapıyorum. Şimdi bel ağrısı çekenlere hiç bu çileyi çekmeyip bir an önce doktoruma başvurmalarını ve yaşam kalitelerini yükseltmelerini tavsiye ediyorum.

Atilhan Müftüoğlu

Bel ağrım ve ayağımdaki uyuşma için ortak doktor bir arkadaşın tavsiyesi ile iki defa Dr. Semih Keskil’e muayene oldum. Hastasına sıcak yaklaşımı, empati yapabilmesi, sorduğum sorulara verdiği doyurucu yanıtlar ve yapılması gerekenleri benim anlayabileceğim dilde anlatması insana güven veriyor ve rahatlatıyor. Semih hoca kilo vermemi ve kaslarımı kuvvetlendirmem gerektiğini söyledi. Ben de uyguluyor ve her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Sorum olduğunda kendisini rahatça arayabiliyorum. Kendisine minnettarım.

Sibel Akbay

Fıtık ağrılarım nedeniyle tavsiye üzerine Semih beye gittim, şu an çok daha iyiyim. Semih bey çok insancıl biri açıklıkla bütün her şeyi anlatıyor, size emek veriyor. Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Betül Mert Kurtuluş

Semih Keskil , adını her gün “allah razı olsun” diye andığım kişidir, bugün sağlıkla yaşamama devam ediyorsam ona borçluyum.

Paşa Tevfik Cephe

Sayın Dr. Semih Bey bel fıtığı rahatsızlığı çeken annemizin sağlığına doğru teşhisi koyarak etkili tedavi süreci ile kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Ameliyat sonrası hiçbir sıkıntı çekmeden eski sağlığına kavuşarak hayatını sağlıklı şekilde sürdürmektedir. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler.

Ayşe Nevber Selis

4 yıl önce dayanılmaz baş ağrıları çekiyordum. Sanki beynimden bir ok gözümden çıkıyordu. Tavsiye üzerine Dr. Semih Bey’e gittim. Şikayetimi dinledikten sonra iki eli ile başımı tutup aşağı doğru bastırdı, ne hissettiğimi sordu. Sonra ‘Emin olmak için bir MR çektirelim ama sanırım yaşa bağlı boyun omuru çökmesi problemi yaşıyorsunuz’ dedi. MR ım çekilirken bile yanıma kadar geldi doktorum. Teşhis doğrulanınca kendi kendime ‘Eyvah ameliyat gerekecek herhalde’ dedim ama doktorum bana yapmamam gereken hareketleri gösterdi ve ‘2 hafta fizik tedavi yaptırın, sanırım şikayetleriniz azalacaktır. Operasyonu son çare olarak düşünelim’ dedi. Gerçekten de fizik tedaviden fayda gördüm, ağrılarım geçti. Beni bu ağrılardan ve boş yere ameliyat olmaktan kurtaran doktoruma hep dua ediyorum. Sağ olsun, Allah ona daha nice hastalara yardım edebilme imkanı versin.

Erdal Köprülü

Genel bir check-up yaptırmak, bel fıtığı ve sırtımla ilgili bir rahatsızlığımdan ötürü Semih Keskil beye gittim. Semih bey hastasının rahatsızlığıyla titizlikle, herşeyiyle, fevkalade ilgileniyor. Bütün tetkikleri yaptırıyor, hiç bir kötü ihtimal bırakmıyor. Mükemmeliyetçi bir hekim.

Kadir Erten

Karadenizde babamın yaşı gereği yapılamayacak fıtık ameliyatını ve dayanılmaz ağrılarını araştırmalarım sonucunda ulaştığım Semih hocamın “hemen getirin” demesiyle 1000km yolu bir çırpıda gelerek babamı teslim ettiğimiz günü hatırlıyorum, 6 saat süren bir ameliyattan sonra durumunu sorduğumda “yeniden inşa ettik babanızı” demenizi unutmuyorum. Babam da artık sizi benim yerime koymuş durumda, aradan üç sene geçmesine rağmen babamın yaşam kalitesi en büyük memnuniyetimizdir. Başarılarınızın devamını diliyoruz ailece.

Taner Şerbetçioğlu

Arkadaşımın tavsiyesiyle gitmiştim Semih Hocam’a. Vertigo rahatsızlığımdan dolayı gitmiştim. Son derece insancıl ve Hümanist bir doktor. Vertigoyla ilgili ilaç tedavisi gördüm. Yaşam tarzımla alakalı bir takım tavsiyelerde bulunmasıyla sağlığıma kavuştum. Semih Hocamdan çok memnun kaldığım için herkese tavsiye ediyorum.

Fahrettin Kürklü

Bel ağrım olduğu için kendim iyice bir araştırarak; bel ve fıtık ağrılarım sebebi ile Semih Keskil beye gittim. Gerek insancıl yaklaşımı, gerek mesleki bilgi ve tecrübesi, gerekse hastayı bilgilendirme açısından son derece başarılı Semih hocam. Bütün bunların üstüne, en önemlisi gayet başarılı bir tedavi sürecinden sonra şu anda çok huzurluyum. Müteşekkirim Semih Hocaya.

Tuncer Büyüktaşkın

Merhabalar hasta veya yakını. Öncelikle tez zamanda şifa bulmanızı dilerim. Ben merdivenin ucunu yetmişli yaşlara dayamış biriyim. Bugüne kadar ciddi hiçbir ciddi rahatsızlık geçirmedim. Aşağıda detayları vereceğim rahatsızlığa kadar. Ancak maalesef eşimin birçok rahatsızlığından dolayı iyi veya kötü birçok doktorla karşılaştım. Sizlere doktorlar hakkında ön fikir edinmeniz için birkaç ipucu sunmayı görev bildim. Bir varlık acı duyuyorsa CANLIDIR. Bir varlık başkasının acısını duyuyorsa İNSANDIR. Doktor önce vicdan sahibi olmalıdır. Muayene veya görüşme sırasında gözünüzün içerisine bakmıyorsa-sözlerini lüzumsuz yere uzatıyorsa biraz dikkatle izlediğinizde başta söyledikleri ile sonrakiler arasında uyum yoksa o doktora şüphe ile yaklaşmanızı öneririm. Ülkemizde o kadar bol doktor ve Prof. var ki bazıları hasbelkader bu mesleği seçmiş-bazıları doktor olma yeteneği ile doğmuştur (sonradan ressam-müzisyen-olunamayacağı gibi). Bir mide rahatsızlığında yeteneksiz bir doktor ve yanlış tedaviyi bir başka doktor ile düzeltebilirsiniz. Beyin cerrahisi ve sinir hastalıkları uzmanlığının çok özel zeka ve beceri gerektirdiğini aksi takdirde yanlış bir doktor ve tedavinin ve feci sonuçlar doğurduğunu hepimiz çevremizden duymuşuzdur. Benim rahatsızlığıma gelince: Otomobili çukura düşmüş bir vatandaşa yardım ederken ağır kaldırmaktan ve yanlış bir hareketten dolayı kalçadan başlayıp sol bacağımı saran ızdırabı haftalarca çektim. İnsan ilk defa hasta olunca daha bir hassas oluyor ve korkuyor. Eş dost ve doktor ahbaplarımdan başarılı asistanlığından beri kendisini tanıyanlar ve uyguladığı tedavilerdeki başarı oranı Prof. Sayın Semih KESKİL’i işaret etti. Ayrıca muayene ofisindeki diğer hastalar ile sohbetimde çeşitli doktorlardan sonra son çare olarak burada olduklarını öğrenip doğru yerde olduğumu anladım ve güven ile kendimi teslim ettim. 30 gün içerisinde uyguladığı tedavi sayesinde ilk günkü saglıgıma kavuştum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.